Můj příběh


Hormonální jógová terapie mi vstoupila do života v ten správný okamžik. Před 10 lety /rok 2014/ jsem se neúspěšně několik měsíců potýkala s prvními příznaky menopauzy. Nechtěla jsem užívat léky a bylinky mi moc nezabíraly. Tehdy jsem se během silvestrovské Oslavy života mezi 400 účastníky seznámila s Alenkou - úžasným člověkem, certifikovanou lektorkou Hormonální jógové terapie přímo od nás ze Zlínského kraje. Vím, že náhody neexistují a cítím obrovskou vděčnost za toto setkání, které ovlivnilo celý můj další život. 

Předtím jsem neměla o této terapii ani potuchy. Přihlásila jsem se ihned na nejbližší seminář a začala pravidelně cvičit. Byla jsem natolik nadšená z výsledků nejen na sobě, ale i na kamarádkách, které tuto sestavu cvičily, že jsem se rozhodla, že udělám vše proto, abych mohla tuto metodu legálně šířit a pomáhat tak ženám, které o to budou mít zájem.

Jenom krátce odbočím, abych upřesnila, jak velké to bylo rozhodnutí. Pracovala jsem totiž předtím 22 let jako hotelová manažerka u nás v Luhačovicích. Byla to práce, která mě neskutečně naplňovala a v mnohém obohacovala, ale s přibývajícími léty stále více vyčerpávala. 

A právě v této době jsem si stále častěji pokládala otázku, zda chci takto dál žít. A odpověď už je Vám jasná. Ano, jednoho večera jsem napsala výpověď a dobrovolně jsem se s touto částí života rozloučila. Nevěděla jsem, co budu dělat, ale věřila, že je mé rozhodnutí správné a že ať už mi Vesmír pošle jakoukoliv činnost, budu ji vykonávat se stejnou láskou jako práci na hotelu. 

Aniž bych se jakkoliv snažila hledat nový směr svých pracovních aktivit, Vesmír mi sám ukázal cestu. Pár měsíců po odchodu z hotelu jsem dostala několik nabídek na spolupráci v oblasti zdravého životního stylu, kterým jsem po většinu života žila a propagovala ho. Zcela jsem vypustila užívání tablet a zelenou dostaly nejenom zelené potraviny, ale i naše bylinky, čaje z Filipín a další produkty z čisté přírody. Nastudovala jsem spoustu literatury a navštívila řadu vzdělávacích seminářů. A cítila jsem, že tady jsem "doma". 

Ale stále mi něco chybělo... Pak přišlo osudové setkání s Hormonální jógovou terapií. Ovšem pro absolvování kurzu pro lektory HJT je nutností být nejdříve certifikovanou lektorkou jógy. To byl hlavní důvod, proč jsem rok 2016 věnovala studiu, jezdila 8 měsíců do Prahy a na konci srpna se stala lektorkou jógy II. třídy. To byl ale teprve začátek mého studentského života po padesátce. Zkoušky pro lektorky HJT se skládají z několika částí. Píší se komplexní testy skládající se ze znalostí jógy, fyziologie a hormonálního systému. Dále je nutné vypracovat písemnou práci, zacvičit celou sestavu včetně antistresových cviků, a vše je zakončeno závěrečnou ústní praktickou zkouškou. To vše v anglickém jazyce. 

Ocitla jsem se před největší výzvou svého života. Touha stát se lektorkou a šířit tuto úžasnou, neskutečně ženskou terapii zvítězila nad strachem a obavami, že to nezvládnu. Podřídila jsem přípravě na zkoušky rok života. Prošla jsem si silnými dny plnými optimismu a těšení na krásnou budoucnost, ale i údolími stínů. Po celou dobu při mě stál a ve všem mě podporoval můj muž, kterému za to patří velký dík . 

Dnes mám vše úspěšně za sebou. Splnila jsem si svůj sen, jsem certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie a jsem připravená s láskou i vás provést seminářem a předat vám svoje znalosti a zkušenosti. 

  S láskou                                                                                                                                                                

  Magda - jedna z vás  

  Moje oblíbená motta:

"Je to tvoje mysl, která vytváří tento svět" Buddha

 "Život je jeden krásný tanec, jednou ploužák, jednou čardáš a přesně takový ho miluji "     

 "Láska je odpovědí na každou otázku a řešením každého problému, s nímž se setkáme." 

 "Omnia vincit amor" - Nad vším vítězí láska