paní Dinah Rodrigues

Autorkou Hormonální jógové terapie je doktorka psychologie paní Dinah Rodrigues z Brazílie, celosvětově uznávaná lektorka a terapeutka, která v květnu 2023 oslavila nádherné 96. narozeniny a jako jediná na světě uděluje certifikáty lektorkám, které mohou dále tuto metodu předávat ženám na seminářích. Je to šarmantní dáma, nesmírně vitální a plná života a je pochodující reklamou hormonální jógové terapie.

Józe se věnuje více než 60 let a sestavu Hormonální jógové terapie vytvářela přibližně 20 let. Vše konzultovala nejen s uznávanými jógovými učiteli, ale také lékaři a fyzioterapeuty. Je zastáncem propojení klasické a alternativní medicíny a zkušené lékaře klasické medicíny velice uznává. V roce 1993 provedla výzkum účinků hormonální jógové terapie na hladinu estradiolu a na symptomy menopauzy, kterými jsou především návaly horka, suchost urogenitální oblasti, únava, emoční nestabilita, deprese, nespavost, migréna, vypadávání vlasů a další problémy spojené s hormonální nerovnováhou. Pro kontrolu výsledků si účastnice před započetím nechaly udělat test hladiny ženských hormonů (estradiolu) z krve, který opakovaly každé 4 měsíce a pro vyhodnocení intenzity symptomů vyplňovaly každý měsíc dotazník.

Výsledky byly velmi dobré: u 100% účastnic došlo po 3 - 4 měsících praktikování cvičení k vymizení téměř všech příznaků zcela bez používání léků, a pokud nějaký symptom pociťovaly, byla jeho intenzita téměř nulová.

  • Hormonální hladina v průměru narostla o 254% za 4 měsíce.
  • Průměrný věk účastnic byl 47 let, avšak pokročilejší věk nebyl překážkou, u některých žen po 70-tce mohly být aktivovány vaječníky, zvýšila se hladina estrogenu a symptomy vymizely.

Sestava Hormonální jógové terapie harmonizuje hormonální systém a vede ženy k optimálnímu zdraví, tedy i k optimálním hladinám hormonů. Vědecky podložená přírodní metoda.

/čerpáno z knihy Dinah Rodrigues Hormonální jógová terapie pro ženy/Setkání s Dinah Rodrigues


S paní Dinah jsem se setkala osobně dvakrát u zkoušek v Praze a je mým velkým vzorem. Stále cvičí a udržuje své tělo v aktivitě a přitom dbá i na svoji vizáž. Nikdy nezapomenu na mé překvapení, když jsem ji uviděla poprvé - štíhlá, upravená a usměvavá žena. Věk bych jí určitě nehádala. A zdobily ji rudé nehty na rukou i na nohou. Prostě dáma každým coulem! U zkoušek ale byla velmi přísná a trvala na bezchybném provedení každé asány, každého dílku její dokonalé terapie, která jen perfektně provedená má pak ty nejlepší výsledky.

Paní Dinah je ukázkou, že být vitální a plná života i v tomto věku není žádný problém. 

A to je i můj sen - žít aktivní a plnohodnotný život do poslední minuty.  A také být inspirací pro ženy na mých seminářích Hormonální jógové terapie.
Centrum Hormonální jógové terapie Praha 2016
Centrum Hormonální jógové terapie Praha 2016